Miejska woda i kanalizacja

Prawie 95% mieszkańców ma już zagwarantowany dostęp do miejskiej wody i kanalizacji!
Zrealizowana w trakcie mijającej kadencji rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej to inwestycja bez precedensu w historii miasta.
W liczącą już 150 km sieć wodną i 138 km sieć kanalizacyjną zainwestowaliśmy od 1995 r. prawie 170 mln zł z dotacji unijnych i środków własnych.
Złożylismy kolejny wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych kontynuacji rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej i budowy oczyszczalni ścieków. W obu przypadkach mamy już pozytywne decyzje.

Podpisano umowy na rozbudowę sieci wod-kan

Poprawa warunków mieszkaniowych józefowskich rodzin

Wybudowaliśmy kosztem 3,7 mln zł zasiedlany obecnie budynek przy ul. Rejtana z 30 mieszkaniami. Na remonty budynków komunalnych wydaliśmy 2,2 mln zł.

Józefovia

Rozbudowaliśmy józefowski stadion sportowy. Klub Józefovia doczekał się boiska wielofunkcyjnego i treningowego ze sztuczną nawierzchnią, trybun, parkingu, nowego ogrodzenia i oświetlenia.

 

Place zabaw w Józefowie

Oprócz nowych miejsc do zabawy z dziećmi przy ulicy: Dolna, Mała, Moniuszki, Księdza Malinowskiego, Długa, mamy w Józefowie kilka starszych: 3 Maja, Parkowa, Wronia i Asnyka. W trakcie ostatniego roku zmienił się znacznie plac zabaw przy ulicy Asnyka. Powstał parking, alejki, stojaki na rowery, kosze, stół do szachów, tenisa stołowego oraz urządzenia fitness. W roku 2015 mamy w planie montaż kilku nowoczesnych zabawek.

SKM do Warszawy

SKMKomunikacja z Warszawą została usprawniona dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej. Co roku dopłacamy do wspólnego biletu prawie 1,5 mln zł. Aby ułatwić dostęp do korzystania z transportu zbiorowego wybudowaliśmy bezpłatne parkingi przy stacjach kolejowych w Józefowie i Michalinie.
———————————————–
1 września 2010 r., w strugach deszczu, na linię otwocką wyjechało 20 pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Na razie – do grudnia – na stacji Warszawa Wschodnia trzeba przejść na sąsiedni peron i przesiąść się do innej SKM by wysiąść na Powiślu, Śródmieściu czy Warszawie Zachodniej. – To kwestia przepustowości tuneli, trzeba w nowym rozkładzie skorelować pociągi i mieszkańcy Józefowa i Otwocka będą jeździli bez przesiadki – wyjaśniała prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz.

Na wspólną podróż porannym pociągiem SKM umówili się prezydenci Warszawy i Otwocka oraz burmistrz Józefowa, by gospodarskim okiem rzucić na uzupełnienie oferty Kolei Mazowieckich. Burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski zameldował się na stacji o godz. 8:30 by pogawędzić z oczekującymi na pociąg. Referat Rozwoju i Promocji obdarowywał józefowian parasolami. O godz. 8:36 wjechał pociąg SKM, a w nim prezydent Otwocka. Kilka minut później, w Międzylesiu, wsiadła do pociągu Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Pojawił się także szef ZTM. Towarzyszący spotkaniu na szczycie dziennikarze z pierwszej ręki mogli uzyskać informacje i zapewnienia, że to dopiero początek a szybko poczynimy dalsze kroki. W perspektywie jest połączenie SKM z lotniskiem.

Więcej światła

Dzięki projektowi SOWA, za kwotę ponad 2 mln zł, oświetlenie uliczne jest wymieniane na nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne lampy ledowe. Doświetlane są przejśćia dla pieszych. Jest bezpieczniej i taniej.

Perły i Diamenty za gospodarność i sukces kadencji

Najlepszy w kraju burmistrz
W rankingu „Dziennika Gazeta Prawna” – „Perły Samorządu. Nowoczesna Gmina. Nowoczesne Miasto” burmistrz Stanisław Kruszewski w czerwcu 2014 r. zdobył pierwszą lokatę i tytuł najlepszego w kraju włodarza miasta do 100 tys. mieszkańców

Dodaj swój komentarz