Jacek Tyborowski

okręg 15

E-mail:  jacek.tyborowski@dlamiasta.pl
Facebook:  @jacek.tyborowski.jozefow

Mam 40 lat, z zawodu jestem informatykiem, absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Od ponad 10 lat mieszkam na stałe w Józefowie razem z żoną i trójką wspaniałych dzieci. Miejsce wybraliśmy nieprzypadkowo. Poznaliśmy Józefów dużo wcześniej, podczas rowerowych wypraw po naszych pięknych szlakach leśnych. Obserwowaliśmy także rozwój miasta, jego dobre zarządzanie i stwierdziliśmy, że tu właśnie chcemy się osiedlić z rodziną i budować naszą przyszłość.

Osobiście jestem człowiekiem aktywnym. Wolę działać i zmieniać świat na lepsze, zamiast narzekać i stać w miejscu. Praktycznie od samego początku mojej kariery zawodowej, pracowałem na własny rachunek, jako konsultant dla dużych firm i korporacji. Zajmuję się architekturą i realizacją złożonych systemów informatycznych. Obecnie pracuję dla Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, gdzie biorę udział w największych projektach informatycznych realizowanych w Polsce. Moja praca to ciągłe zmiany, rozwój i uczenie się, ale dzięki temu nie boję się nowych wyzwań. Jako przedsiębiorca muszę znać się nie tylko na swojej profesji, ale także na obowiązujących przepisach prawnych, przetargach czy księgowości. Często muszę podejmować szybkie, trafne i kluczowe decyzje. W swojej karierze stawiam na relacje z ludźmi, dlatego stale podnoszę swoje umiejętności interpersonalne.

Zdecydowałem się na kandydowanie do Rady Miasta gdyż uznałem, że moja wiedza, doświadczenie i zapał przyniosą korzyść także naszemu Miastu. Chcę działać i mieć wpływ na to, jak wydatkowane są nasze wspólne pieniądze. Wybrałem Komitet Wyborczy Dla Miasta, bo wiem, że jest to grupa ludzi kompetentnych, która od wielu lat prężnie działa na rzecz Józefowa. Komitet Wyborczy ma też swoją dewizę „Nie mamy wytycznych od partii politycznych”. Ja także byłem i jestem osobą bezpartyjną, dlatego zależało mi na tym, aby znaleźć się w gronie osób wolnej myśli, którzy trzymają się z daleka od polityki partyjnej. Razem chcemy być bliżej ludzi, ich potrzeb i codziennych spraw.

Jeśli obdarzycie mnie Państwo swoim zaufaniem, to będąc w samorządzie miejskim postaram się zadbać o:
 • Zwiększenie bezpieczeństwa drogowego przy ulicy Wawerskiej, np. poprzez montaż progów zwalniających od początku ulicy, aż do szkoły podstawowej. Jest to ostatnio bardzo ruchliwa ulica, szczególnie w godzinach porannych, kiedy akurat nasze pociechy zdążają do szkoły.
 • Poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniach z ulicy Nadwiślańskiej z Graniczną i Kardynała Wyszyńskiego oraz przy wyjeździe z Górek.
 • Rozwiązanie kwestii transportu miejskiego w oparciu o przedłużenie warszawskich linii autobusowych.
 • Wprowadzenie do Józefowa zintegrowanych z Warszawą i Otwockiem rowerów systemowych.
 • Nowoczesne hale sportowe w szkołach podstawowych (dokończenie hali w szkole nr 1 i modernizacja boiska i budowa hali w szkole nr 2).
 • Budowę nowego przedszkola i żłobka dla naszych dzieci.
 • Umożliwienie korzystania z dowodu elektronicznego w naszym urzędzie, jak tylko e-dowód pojawi się na rynku. Jestem ekspertem w tym temacie, więc wiem, jak w bezpieczny sposób zapewnić wygodę naszym mieszkańcom, np. poprzez możliwość składania wniosków do urzędu przez internet 24h/dobę.
 • Uruchomienie nowej oczyszczalni ścieków, która znacznie obniży opłaty za kanalizację.
 • Budowę nowej siedziby Straży Pożarnej, która codziennie ratuje nasze życie i mienie.
 • Wymianę oświetlenia ulicznego na nowoczesne lampy LED – jasne i energooszczędne.
 • Wdrożenie programu Gepard – elektryczne autobusy i stacje ładowanie pojazdów elektrycznych.
 • Budowę nowej, multimedialnej biblioteki z kawiarenką i salą zabaw.
 • Mam też kilka pomysłów na walkę ze smogiem – musimy zadbać o zdrowie własne i naszych dzieci.
Mam nadzieję, że uznacie mnie Państwo za osobę godną zaufania i zechcecie oddać na mnie swój cenny głos.
Dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść Państwa zaufania.
Jacek Tyborowski

Dla Ciebie, dla Miasta

 

 

Siedziba lokalu wyborczego
Szkoła Podstawowa Nr 2
ul. Graniczna 26
Józefów

Ulice należące do 15 okręgu wyborczego:
Armii Krajowej 7-31 (nieparzyste)
Armii Krajowej 20-50 (parzyste)
Borsucza
Dzika
Graniczna 8-96 (parzyste)
Jachowicza
Klonowa
Kosmonautów
Księdza Malinowskiego
Księdza Walczewskiego
Lisia
Mała 3-21 (nieparzyste)
Mała 4-18 (parzyste)
Migdałowa
Parcelowa
Pogodna
Rakietowa
Samorządowa 1-19 (nieparzyste)
Samorządowa 2-12 (parzyste)
Sarnia
Urocza
Wawerska 1-17 (nieparzyste)
Wawerska 2-18 (parzyste)
Werbeny 1-59 (nieparzyste)
Westerplatte 13-25 (nieparzyste)
Westerplatte 16-40 (parzyste)
Wewnętrzna
Ziarnista
Żeglarzy