Jakub Bajtler

okręg 7

E-mail:  jakub.bajtler@dlamiasta.pl

Jestem absolwent Polityki Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Napisałem pracę na temat aktywności społecznej mieszkańców Józefowa. Od 7 lat współpracuję z pismem Józefów nad Świdrem. Działałem na rzecz „Nie dla podziału Józefowa przez PKP”. Angażowałem się w działania przeciwko włączeniu Józefowa do Warszawy. Aktywnie uczestniczę w organizacji oraz prowadzeniu akcji charytatywnych i społecznych.

Mieszkam w Józefowie od urodzenia. Aktywnie uczestniczyłem w staraniach o nadanie imienia Łączniczek Armii Krajowej dla Gimnazjum nr 1 w Józefowie. Jeszcze jako uczeń 3 klasy zostałem wyróżniony odznaką przyjaciela szkoły, co wciąż jest dla mnie dużym wyróżnieniem i nagrodą. Od 2012 roku współpracuję z gazetą samorządową „Józefów nad Świdrem”, dzie poruszam przede wszystkim sprawy lokalne oraz ćwiczę warsztat dziennikarski. Od 2 lat przeprowadzam także sondy uliczne, by poznać opinie mieszkańców miasta na najważniejsze tematy, dzięki czemu mam dużą świadomość różnorodnych potrzeb społeczności lokalnej.

Aktywnie uczestniczę w życiu społecznym Józefowa. Byłem jednym z założycieli grupy „NIE dla podziału Józefowa przez PKP”. Uczestniczyłem w spotkaniach z władzami kolei, gdzie przedstawiałem argumenty na poczet funkcjonalnej i użytecznej modernizacji linii kolejowej. Byłem zaangażowany w zbiórkę podpisów pod referendum obywatelskim przeciw przyłączeniu Józefowa do aglomeracji Warszawskiej.

Od wielu lat pomagam w organizacji Gwiazdobrania i Dawania, przez ostatnie 3 lata byłem koordynatorem programu artystycznego oraz konferansjerem. Inicjowałem i prowadziłem także inne wydarzenia charytatywne oraz koncerty w Józefowie.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W lipcu bieżącego roku obroniłem pracę dyplomową pod tytułem „Aktywność społeczna mieszkańców Józefowa. Historia i teraźniejszość”, dzięki czemu poznałem słabe i mocne strony zaangażowania społecznego mieszkańców oraz sformułowałem wnioski na przyszłość.

Do Rady Miasta Józefowa kandyduję, aby reprezentować interesy mieszkańców Józefowa, a przede wszystkim dzieci, młodzieży i sąsiadów. Jako młody człowiek doskonale pamiętam z jakimi problemami w mieście borykałem się jeszcze kilka lat temu, a dzięki rozmowom z rówieśnikami mam plan, jak uczynić miasto bardziej przychylnym dla młodych.

Jestem wielkim fanem muzyki, co sprawia, że dostrzegam potrzebę zwiększenia nakładów na kulturę w mieście. Jestem zwolennikiem organizacji corocznych dni Józefowa, połączonych z koncertem gwiazdy, co przyczyni się do integracji wielu pokoleń Józefowian, jak ma to miejsce w wielu innych miastach Polski.

Od kilku lat zabiegałem u władz miasta o uruchomienie nocnego autobusu, który ostatecznie rozpoczął kursowanie w maju ubiegłego roku. Dostrzegam potrzebę zwiększenia częstotliwości kursów Szybkiej Kolei Miejskiej, aby mieszkańcy mogli w komfortowych warunkach podróżować do swoich miejsc pracy czy edukacji. Jestem zwolennikiem wydłużenia tras autobusów ZTM do Józefowa, aby stanowiły alternatywę dla kolei oraz prywatnego przewoźnika autobusowego, a także spełniały rolę lokalnej komunikacji miejskiej.

Jednym z najważniejszych tematów w nadchodzącej kadencji będzie modernizacja linii kolejowej. Kilkanaście miesięcy rozmów, spotkań i rozgłosu w mediach sprawiły, że przedstawiciele kolei stali się bardziej przychylni i wrażliwi na potrzeby Józefowian. Mając na uwadze, że budowa 3 toru, likwidacja przejazdów naziemnych oraz budowa przejść bezkolizyjnych zmienią infrastrukturę i funkcjonowanie miasta na lata, będę dbał, aby modernizacja przebiegła w sposób bezpieczny i pomyślny dla mieszkańców.

Jakub Bajtler to człowiek młody, a jednocześnie doskonale znający swoich sąsiadów i ich potrzeby. Chce być reprezentantem młodego pokolenia w Radzie Miasta, by wraz z doświadczonymi samorządowcami jeszcze bardziej zadbać o komfort i jakość życia w Józefowie.

Siedziba lokalu wyborczego
Szkoła Podstawowa nr 1 sala nr 4
ul. Mickiewicza 11
Józefów

Ulice należące do 7 okręgu wyborczego:
15 Sierpnia
Akacjowa
Generała Sikorskiego 67-119 (nieparzyste)
Jagodowa
Jeżynowa
Jodłowa
Kasztanowa
Laskowa
Lipowa
Matejki 1-25 (nieparzyste)
Matejki 2-30 (przyste)
Okrzei
Orzechowa
Paderewskiego
Poniatowskiego
Skłodowskiej 1-23 (nieparzyste)
Skłodowskiej 2-28 (parzyste)
Świerkowa
Topolowa
Wrzosowa