Mariusz Breś

okręg 13

E-mail:  mariusz.bres@dlamiasta.pl

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II.

Wybrałem Michalin. Mam 40 lat i jestem z wykształcenia prawnikiem. Ukończyłem prawo na Uniwersytecie Warszawskim, studiując także na Uniwersytecie w Kopenhadze oraz na Copenhagen Business School. Obecnie pełnię funkcję członka zarządu w firmie inwestycyjnej, jak również doradzam w międzynarodowych projektach w lotnictwie cywilnym. Przez wiele lat pracy i spotkań z różnymi ludźmi, przekonałem się jak ważne jest to, gdzie i z kim się mieszka, chodzi do szkoły, spotyka w parku, jeździ do pracy. Odkąd na świecie pojawiła się nasza córka Marysia, jeszcze bardziej uświadomiłem sobie, że wszystko, o co zabiegamy w życiu, powinno służyć budowaniu wspólnego dobra i trwałych wartości dla naszych dzieci i wnuków.

Spośród wielu miejsc do zamieszkania z rodziną, wybraliśmy z żoną właśnie wschodnią część Józefowa – miasta dobrze zarządzanego, bezpiecznego, przyjaznego i z dużym potencjałem. To niewątpliwie zasługa wszystkich, którzy się w taki rozwój naszego miasta angażowali i pracowali przez długie lata po to, żebyśmy mieli oświetlenie ulic, gaz, chodniki itd. Wszystko co dobre chciałbym kontynuować, wspierać ciekawe pomysły i akcje mieszkańców, zachęcać do działania na rzecz naszego Michalina.

Jestem gotowy do podjęcia nowych wyzwań. Rozmowy z sąsiadami uświadomiły mi, jak wiele jeszcze jest do zrobienia, aby wszystkim nam żyło się lepiej w naszym mieście. Kandyduję do Rady Miasta, ponieważ uznałem, że dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu (w zarządzaniu dużymi inwestycjami, rozwiązywaniu skomplikowanych prawnych i finansowych zagadnień oraz w kierowaniu zespołem ludzi), znajomości problemów i potrzeb ludzi mieszkających w Michalinie, będę miał możliwość realnego i skutecznego działania.

Chciałbym żeby to wszystko, z czego mogą korzystać mieszkańcy innych miast, dotarło również do naszego Michalina.

Moimi priorytetami w działaniu będą:
  1. Park rodzinny w Michalinie: w naszej części miasta brakuje miejsca w którym możemy się wszyscy spotkać i miło spędzić czas. Chciałbym stworzyć nowoczesny park z placem zabaw, terenem rekreacyjnym oraz miejscem wypoczynku dla Seniorów. Wstępnie uzyskałem akceptację zaproponowanej przeze mnie lokalizacji przy zbiegu ulic Kasprowicza, Dobrej i Głównej.
  2. Czyste powietrze: wszyscy wiemy, jak ważne dla zdrowia jest to, czym oddychamy. Będę wspierał dotychczasowe działania miasta na rzecz poprawy jakości powietrza i zainicjuję dodatkowy program pomocy mieszkańcom decydującym się na ekologiczne ogrzewanie domu. Będę wnioskował o włączenie Józefowa do systemu monitorowania jakości powietrza w województwie mazowieckim.
  3. Szkoły i przedszkola: zaangażuję się w budowę nowego przedszkola oraz multimedialnej biblioteki z salą zabaw dla dzieci i kawiarenką dla dorosłych w Michalinie, dokończenie budowy hali sportowej wyposażonej w ściankę wspinaczkową w Szkole Podstawowej nr 1 oraz budowę hali sportowej i stołówki w Szkole Podstawowej nr 2.
  4. Infrastruktura: będę zabiegał o dostęp do internetu szerokopasmowego dla wszystkich mieszkańców, wspierał kontynuację budowy sieci wodociągów, bezpiecznych dróg, chodników i ścieżek rowerowych oraz modernizację oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Jednym z priorytetów będzie również budowa parkingu w Michalinie po wschodniej stronie stacji kolejowej
  5. Pomoc potrzebującym: będę kontynuował zainicjowany przez Pana Cezarego Łukaszewskiego program współpracy z Bankiem Żywności i pomocy rodzinom najbardziej potrzebującym, w ramach którego w ostatnich latach rozdano około 60 ton pełnowartościowych produktów spożywczych. Zaproponuję powstanie punktu, w którym mieszkańcy naszego miasta mogliby dzielić się z innymi (odzież, zabawki, artykuły gospodarstwa domowego itp.)
Mam nadzieję, że 21 października oddacie Państwo na mnie swój głos, a ja dzięki swej wiedzy, doświadczeniu i wytrwałości będę mógł przyczynić się do dalszego rozwoju naszego miasta.
Razem sprawimy, aby żyło się nam bardziej komfortowo i bezpiecznie!