Nasze osiągnięcia (lata 2006-2010)

Modernizacja kilkunastu kilometrów ulic
Za najważniejsze nasz Komitet Wyborczy uznał budowę i modernizację sieci józefowskich dróg. Dziś możemy Państwu powiedzieć, że na realizację tego zadania nasze miasto wydało prawie 17 mln zł!

 • utwardzono destruktem 10 km dróg (m.in. ulice: Ogrodowa, Wiślana, Szczygla, Olszowa);
 • nowe nawierzchnie otrzymały ulice: Moniuszki, Mickiewicza, Piaskowa, Błękitna, Cicha, Kopernika, Leśna, Górna, Ks. Skorupki;
 • ciągi pieszo – rowerowe wybudowano w ulicach: 3 Maja, Kardynała S. Wyszyńskiego, Granicznej, Dobrej, Sosnowej, Sadowej, nowych chodników mamy 2,5 km;
 • przybyło nowych miejsc parkingowych wzdłuż stacji PKP Michalin, Józefów (od ul. Sikorskiego, w ul. Sosnowej, Skłodowskiej, Parkowej). W najbliższym czasie miejsca postojowe powstaną przy dworcu PKP Józefów po stronie ul. Piłsudskiego.
  Coraz chętniej mieszkańcy naszego miasta korzystają z oferty „Parkuj i jedź”, tym chętniej iż od września br. Koleje Mazowieckie wsparła Szybka Kolej Miejska a przyzwyczailiśmy się już do tego, iż mamy od 2 lat wspólny bilet;
  •  w ciągu ostatnich czterech lat kilkadziesiąt ulic otrzymało nowe oświetlenie lub zmodernizowano starą instalację. Na modernizacje wydaliśmy 1,3 mln zł, mamy 570 nowoczesnych lamp.

SKM pojedziemy na lotnisko!!!
1 września, w strugach deszczu, na linię otwocką wyjechało 20 pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej. Na razie – do grudnia – na stacji Warszawa Wschodnia trzeba przejść na sąsiedni peron i przesiąść się do innej SKM by wysiąść na Powiślu, Śródmieściu czy Warszawie Zachodniej. – To kwestia przepustowości tuneli, trzeba w nowym rozkładzie skorelować pociągi i mieszkańcy Józefowa i Otwocka będą jeździli bez przesiadki – wyjaśniała prezydent Hanna Gronkiewicz – Waltz.
Na wspólną podróż porannym pociągiem SKM umówili się prezydenci Warszawy i Otwocka oraz burmistrz Józefowa, by gospodarskim okiem rzucić na uzupełnienie oferty Kolei Mazowieckich. Burmistrz Józefowa Stanisław Kruszewski zameldował się na stacji o godz. 8:30 by pogawędzić z oczekującymi na pociąg. Referat Rozwoju i Promocji obdarowywał józefowian parasolami. O godz. 8:36 wjechał pociąg SKM, a w nim prezydent Otwocka. Kilka minut później, w Międzylesiu, wsiadła do pociągu Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Pojawił się także szef ZTM. Towarzyszący spotkaniu na szczycie dziennikarze z pierwszej ręki mogli uzyskać informacje i zapewnienia, że to dopiero początek a szybko poczynimy dalsze kroki. W perspektywie jest połączenie SKM z lotniskiem.

Budowa lodowiska
8 listopada 2006r. rozpoczęto montowanie sztucznego lodowisko o wymiarach: 17,5m x 40m na terenie boiska przy Gimnazjum Nr 1 w Józefowie. Administratorem lodowiska będzie Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji.

Zakończenia budowy nowego komisariatu
Nowa siedziba Straży Miejskiej
Straż Miejska w Józefowie zmieniła swoją siedzibę. Strażnicy wprowadzili się do nowego budynku Komisariatu Policji w Józefowie przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 10.

Monitoring już działa
Od kilku dni całodobowo działa monitoring – I etap. Kamery zainstalowane w newralgicznych punktach miasta pozwalają obserwować podejrzane i niewłaściwe zachowania ludzi, umożliwiając podjęcie natychmiastowych działań przez Policję.
W I etapie system składa się z 6 kamer:
ul. Leśna – wejście do Gimnazjum, parking dla rowerów,
ul. Długa – okolice ICSiR, plac zabaw, parkingi,
ul. Sosnowa – plac zabaw przy Parkowej, parkingi,
skrzyżowanie ul. Polnej z ul. Marszałka Piłsudskiego, centrum miasta, przystanki autobusowe,
skrzyżowanie po obydwu stronach torów,
Marszałka Piłsudskiego – budynek MOK , dworzec PKP Józefów,
ul. Kardynała Wyszyńskiego – budynek Urzędu Miasta, skwer im. Jana Pawła II, pomnik Łączniczek AK.

Skatepark w Michalinie
Skatepark zbudowany został z wykorzystaniem maty RampLine, która ma wpływ na komfort jazdy, jak również na wytrzymałość powierzchni jezdnej. Skatepark nie jest może duży, ale i tak powinien dostarczyć dobrej rozrywki. Nawierzchnia skateparku jest asfaltowa.
Adres: ul. Wawerska.
Elementy skateparku: Quarter Pipe, Bank ramp, Funbox z murkiem 2/3, Funbox z poręczą 2/3, Ławka Grindbox, Poręcz prosta.

W programie wyborczym „Dla Miasta” obiecywaliśmy rozwój placówek oświatowych.

 • Przedszkole na ul. Sosnowej
 • Z budżetu miasta rokrocznie do subwencji oświatowej otrzymywanej z budżetu państwa dokładaliśmy drugie tyle. Dzięki temu dwie nasze szkoły przeszły generalne remonty (budynek gimnazjum jest nowym obiektem).
 • Podwoiła się ilość miejsc w miejskich przedszkolach. W 2006 roku działały dwa publiczne przedszkola, które dysponowały 195 miejscami i jedno niepubliczne oferujące 35 miejsc. Aktualnie w przedszkolach publicznych mamy 485 miejsc, w tym 100 miejsc w nowym przedszkolu przy ul. Sosnowej, wybudowanym w 2008 roku.
 • Józefowskie dzieci korzystają również z miejsc w sześciu przedszkolach niepublicznych, które w 75% finansowane są z budżetu miasta.
 • Skalę przedszkolnego boomu łatwiej będzie zobrazować gdy powiemy, że w 2007 r. na przedszkola wydaliśmy z budżetu miasta 2,4 mln zł zaś w 2009 r. już 7 mln zł.
 • Deklarowaliśmy także budowę placów zabaw i gier.
 • W minionej kadencji Józefów wzbogacił się o takie obiekty wyposażone w nowoczesne zabawki przy ulicach: Wilgi, Asnyka, Małej, Długiej, Sosnowej oraz o place zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2.
 • Dla młodzieży otwarto przy ul. Wawerskiej skate-park.
 • Od listopada do marca na boisku gimnazjum działa ogólnie dostępne lodowisko.
 • W czasie ferii i wakacji dzieci i młodzież naszego miasta korzysta bezpłatnie z obiektów sportowych (bezpłatne godziny finansowane są z budżetu miasta).
 • Klub sportowy „Józefovia” otrzymał nowe, trawiaste boisko i każdego roku w ramach organizacji pożytku publicznego była dofinansowywana jego działalność statutowa.
Nowe place zabaw w Józefowie –  godziny otwarcia
 • Sosnowa poniedziałek – piątek od godz. 14:00 do zmierzchu, sobota i niedziela od godz. 9:00 do zmierzchu
 • Mała poniedziałek – piątek od godz. 14:00 do zmierzchu, sobota i niedziela od godz. 9:00 do zmierzchu
 • Długa codziennie od godz. 9:00 do zmierzchu
 • Asnyka codziennie od godz. 9:00 do zmierzchu (w czerwcu rozpocznie się remont)
 • Wilgi codziennie od godz. 9:00 do zmierzchu
 • 3 Maja codziennie od godz. 9:00 do zmierzchu

Modernizacja przejazdu przez tory w Michalinie

Budowa parkingu przy PKP Józefów zakończona – 7.08.2009r.
Budowa parkingu przy PKP Józefów zakończona. Oddany do użytkowania został parking przy PKP Józefów (ul. Generała Sikorskiego). Dzięki temu w Józefowie przybyło nowych 57 miejsc parkingowych. Parking kosztował 230 tys. zł. Wykonawcą była firma z Józefowa.

Kanalizacja dla Józefowa za unijne środki. – 25.03.2010
25 marca 2010 r. została podpisana umowa na dofinansowanie projektu „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie Józefowa”. Ze strony Miasta Józefowa umowę na realizację projektu podpisał burmistrz Stanisław Kruszewski, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie reprezentował prezes zarządu Tomasz Skrzyczyński.
Planowane przedsięwzięcie przewiduje wybudowanie około 78 km nowej sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej o długości około 62 km.
W wyniku realizacji projektu większa liczba mieszkańców będzie korzystać z infrastruktury gospodarki wodno-ściekowej. Planuje się podłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej 9,45 tys. osób, a do sieci wodociągowej 6,4 tys. osób. Dzięki temu w roku 2013 z sieci kanalizacyjnej korzystać będzie 18,2 tys. osób, a z sieci wodociągowej 14,6 tys. osób.

Dodaj swój komentarz